Чим утеплити фасад будинку?

Чим утеплити фасад будинку?

Якісне утеплення фасаду – питання, яке хвилює власників і нового, і старого житла. Від його рішення залежить не тільки витрати на опалення, але і комфорт в будинку. На ринку пропонується чимало матеріалів для утеплення фасаду приватного будинку. При цьому кожен виробник і продавець стверджує, що саме його товар найкращий. Об’єктивна ж оцінка утеплювачів нерідко дає інші результати. Крім фізико-механічних властивостей утеплювачів, великий вплив на кінцевий результат має технологія їх монтажу. Розберемо утеплювачі, які використовуються в «мокрому» методі утеплення —

Пінопласт
Спінені полімери, до яких відноситься пінопласт, за визначенням не можна назвати довговічними. Процес старіння, властивий будь-пластмасі, тут йде набагато швидше. Причина цього – величезна площа контакту полістиролу з повітрям, що містяться в його структурі. Тому заяви виробників про 50-річний і тим більше 100-річний термін його служби не можна вважати серйозними і об’єктивними. Такий утеплювач прослужить вам не більше 20 років, після чого його доведеться міняти. Піноплекс – той же самий пінополістирол, але одержуваний методом екструзії (при підвищеній температурі і тиску). Він довговічніший і міцніший звичайного пінопласту, але все одно не дотягує до обіцяних рекламою 50 років експлуатації.

Якщо з відносно коротким терміном служби пінопласту ще якось можна змиритися, то з твердженнями про його «суперекологічність» можна посперечатися. Старіючи, цей утеплювач розкладається, виділяючи токсичний стирол. Хоча його концентрація невелика, а процес дифузії в житлові приміщення через стіни утруднений, проте, даний факт ставить під сумніви бадьорі заяви виробників.

Друге некоректне твердження щодо пінопласту – його відмінні звукоізолюючі якості. Цей матеріал досить жорсткий і при цьому дуже легкий. Таке поєднання властивостей не властиво ефективним звукоізоляторам. Тому утеплення фасаду пінопластом не дає шумозахисного ефекту. Утеплення фасаду пінопластом – тепло зберігає, звук не поглинає Безперечні позитивні якості пінопласту і піноплексу – простота монтажу і легкість в обробці. Завдяки жорсткій структурі утеплювача на нього може наноситися штукатурка або наклеюватися легка керамічна плитка.

Мінвата

Друга група матеріалів для утеплення представлена базальтовою мінватою. Потрібно відзначити, що пухкий рулонний утеплювач з мінеральної вати для утеплення фасаду «мокрим» методом не підходить. Тому на практиці використовують напівтверді або жорсткі плити (щільність 135/145 кг / м3). Їх фіксують до стін на будівельному клеї і тарілчастих дюбелях.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.