МАТЕРІАЛИ ДЛЯ УТЕПЛЕННЯ ФАСАДУ – ВИДИ, ОСОБЛИВОСТІ, ХАРАКТЕРИСТИКИ

Від правильного вибору матеріалів для утеплення фасаду залежить успіх всього проекту. У цій статті йдеться про найбільш поширені матеріали, що забезпечують затишок і безпеку людям і довгу і якісну експлуатацію – будівлям.

Короткий огляд матеріалів для теплоізоляції

Вибір матеріалів для утеплення стін сьогодні великий. Досить глянути на їх класифікацію.

Мінеральний утеплювач – один з найбільш відомих матеріалів, доступний за вартістю. Ним можна обшивати стіни зсередини і зовні, він забезпечує надійний захист від займання. Сплав витримує температуру більше 1000 градусів, біологічно і хімічно стійкий. З мінусів – мінвата недостатньо міцна. Випускається кілька видів мінвати.

Кам’яна (базальтова) вата, що складається з розплавлених гірських порід. Вона негорюча, вологостійка, паронепроникна, продається в рулонах, плитах.

Скловата – виробляється з відходів скляної промисловості, видобутку вапняку, кварцового піску.
Пориста, об’ємна, але при необхідності легко стискається – до 6 разів. Випускається у вигляді матів і плит. При роботі з ними обов’язкова наявність засобів для захисту шкіри та дихальних органів від дрібних, колючих частинок скла.

Шлаковата – пухка, виготовляється із залишків та відходів металургії. При використанні потрібно пам’ятати про її здатність вступати в контакт з металами і поглинати воду.

Пінополістирол – застосовується для утеплення стін приватних будинків і квартир. Він легкий, водонепроникний, зручний в роботі. З ним теплоізоляційні якості стін покращуються до 70%. Зовні схожий на пінопласт, так само легко піддається обробці і розрізанню, але залишає мінімальну кількість сміття.

Екструдований пінополістирол – виробляється з пінопласту методом видавлювання, відрізняється великою щільністю і стійкістю до впливу вологи.

Порівнюючи дві групи матеріалів для теплоізоляції, мінвату і пінополістирол, відзначимо, що підвиди мінвати краще пінопластових захищають від шуму. Але при цьому погано переносять вплив вологи: навіть намокаючи на 2%, вони втрачають 50% теплоутримуючих властивостей. А пінополістирол і пінопласт нестійкі до впливу вогню. Нагадаємо, що класифікація класів горючості виглядає так: НГ, Г, Г1, Г2, Г3 та Г4. Чим більше цифра, тим вище показник горючості.

Рідкий утеплювач – сучасний вид матеріалу, який наноситься на поверхню методом розпилення, створюючи щільне покриття. Процес обробки фасадів таким утеплювачем майстри люблять називати ідеальною технологією збереження тепла: всі отвори на стінах закупорюються, відсутні шви і з’єднувальні елементи, маскування яких вимагає додаткових грошей і часу. Поширений матеріал з цієї групи – пінополіуретан .
Він міцно схоплюється, забезпечуючи надійний захист і вентиляцію, перешкоджаючи появі конденсату на поверхні.

Сипучі матеріали для утеплення стін – керамзит, пісок, тирса, вермикуліт, шлак, перліт, подрібнений пінобетон. Для проведення термоізоляції їх засипають між стіною і зовнішнім матеріалом для облицювання. Кожен з видів має свої особливості, наприклад, керамзит дуже легкий і пористий. Він буває трьох видів – пісок (до 5 мм); щебінь (роздутий) – від 5 до 40 мм; гравій округлої форми – від 5 до 40 мм.
Розмір гранул вказує на сферу використання утеплювача: від 5 до 10 мм – для підлоги та покрівлі; 10–20 мм – для саун; 20–40 мм – для підвалів і фундаментів будинків.

Вермикуліт – це матеріал шаруватої структури, виробляється зі слюдової сировини. Він негорючий, екологічний і безпечний для здоров’я, забезпечує відмінну термоізоляцію: всього 5 см засипки цього утеплювача знижують втрати тепла на 80%, а 10 см зводять її нанівець.
При виборі матеріалів для утеплення стін зверніть увагу на революційні екологічні матеріали – термольон і термоджут.

Вони виробляються з волокон льону зі спеціально збереженою трубчастою та пористою структурою. Завдяки природним властивостями матеріали забезпечують відмінну термоізоляцію, вбирають і віддають вологу, захищаючи будинок від підвищеної вологості і пари. Вони нетоксичні, гіпоалергенні, антистатичні, стійкі до органічних та хімічних сполук, не бояться температурних коливань. Прості у використанні, не вимагають особливого спорядження або засобів захисту для монтажників, завдяки екологічності можуть застосовуватися для внутрішнього утеплення квартир і будинків. Додаткова, бонусна властивість – здатність пригнічувати ріст грибка і плісняви. Термін служби – до 80 років.

Вибір матеріалів для утеплення стін – такий же важливий етап, як і їх укладання. Звертайте увагу на технічні характеристики утеплювачів, додаткових матеріалів і кріпильних елементів, не ігноруйте професійні рекомендації монтажників, якщо зважилися зайнятися утепленням самостійно. Врахуйте клімат в регіоні, стан стін, оцініть важливість естетичної привабливості фасаду, необхідність у посиленні звукоізоляції. Завдяки різноманітності матеріалів, навіть тільки тим поширеним їх видам, які ми описали, врахувати ці та інші чинники нескладно.

Leave a Comment

Your email address will not be published.