Технології утеплення

Технології утеплення

Незважаючи на різницю в фізико-механічні властивості, технології монтажу утеплювачів на фасад не мають принципових відмінностей. Ставити теплоізоляцію можна двома способами:
Мокрим.
Сухим.

Утеплення мокрим способом краще, оскільки забезпечують більш щільний і надійний контакт зі стіною. Головний недолік даного способу – неможливість проведення робіт при мінусовій температурі повітря.

Сухий монтаж утеплювача можна вести цілий рік. Клей в цьому випадку не використовується, тому робота йде швидше. Щільність прилягання утеплювача до стіни в даному випадку нижча, ніж при мокрій установці. Це знижує енергозберігаючі властивості будівлі.

Слід зазначити, що вибір технології утеплення багато в чому залежить від виду обробки. Якщо утеплення фасаду мінватою виконується під штукатурку, то монтаж плит потрібно вести мокрим способом на клей. Якщо ж стіни будуть обшивати сайдингом по латах, то краще зупинитися на сухій технології.

Установка мінватних плит по сухій технології під сайдинг. Розташування плит в два шари з перекриттям стиків надійно захищає стіну від проникнення холоду.

Монтаж утеплювача ведуть рядами, починаючи з нижньої частини фасаду. При сухому способі їх фіксують до стіни між напрямними обрешітки, до якої буде кріпитися облицювальний матеріал. Виконавши монтаж утеплювача знизу доверху, його закривають вітроізоляційною паропроникною плівкою. Після цього починають установку зовнішнього облицювання.

При мокрому способі утеплення стін зовні піноплексом або мінватою виконують в тій же послідовності, що і при сухому монтажі. Теплоізолюючі плити клеять на стіну і додатково фіксують до неї тарілчастими дюбелями. Перед наклеюванням теплоізоляції поверхню фасаду очищають від забруднень. При необхідності її вирівнюють цементним розчином. Після його висихання стіни обробляють ґрунтовкою.

Перший ряд утеплювача ставлять на стартовий профіль. Він потрібен з тієї причини, що до моменту схоплювання клею плити можуть “поплисти” по фасаду, змістившись на кілька сантиметрів вниз. Ширину стартового профілю вибирають рівній товщині утеплювача.

Як правильно вибрати товщину утеплювача?
Найпростіший і доступний спосіб – використання спеціальних калькуляторів, які зазвичай є на сайтах виробників утеплювачів і будівельних компаній. Додавши в зазначений калькулятор вихідні дані (товщину і вид матеріалу стіни, внутрішнього оздоблення, вид і передбачувану товщину зовнішнього утеплювача), ви побачите, чи проходить ваш варіант за нормами чи ні.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.