Загальнобудівельні Роботи

Будівництво — одна з найпопулярніших галузей людської діяльності сьогодні. Відповідно, будівельні роботи також користуються великою популярністю. У цій статті ми розглянемо основні види будівельних робіт, їх специфіку та необхідні деталі. Будівельні роботи (їх також часто називають будівельно-монтажними роботами) — це цілий комплекс дій і процесів, метою яких є зведення готової будівлі.

Будівельні роботи — це загальна назва цілого ряду робіт. Існує кілька класифікацій будівельних робіт, відповідно в кожній — різні групи і види робіт. Одна з класифікацій виділяє такі види будівельних робіт: загальнобудівельні спеціальні транспортні вантажно-розвантажувальні Загальнобудівельні роботи — це всі основні роботи по зведенню будівлі. Спеціальні роботи — це будівельні роботи з укладання проводів (наприклад, телефонних), встановлення санітарно-технічного обладнання, пристрою антикорозійних покриттів. Транспортні роботи — будівельні роботи з доставки матеріалів, вивезення будсміття та інші. Вантажно-розвантажувальні будівельні роботи припускають вантаження і вивантаження різних матеріалів, необхідних у процесі будівництва. Загальнобудівельні роботи також поділяються на: земляні роботи пальові роботи кам’яні роботи бетонні та залізобетонні роботи монтажні роботи плотничние та столярні роботи покрівельні роботи оздоблювальні роботи Кожна з цих підгруп будівельних робіт передбачає свої процеси і результати. Земляні будівельні роботи — це, наприклад, риття котлованів, ям або траншей під фундамент, опори, підвали, для підземних комунікацій. Сюди ж входять і будівельні роботи з транспортування грунту (навантаження, вивезення, пристрій насипу і ряд інших). Пальові роботи — це роботи по забиванні, занурення паль, влаштування пальового фундаменту.

Кам’яні роботи — дуже широкий спектр будівельних робіт: це зведення стін, опор, склепінь, стовпів. Вони можуть бути кам’яними, а також з цегли, бетонних блоків. Зведення стін Широкий асортимент будівельних робіт входить і в поняття бетонних робіт. Це всі роботи, пов’язані з бетоном: від приготування бетонної суміші до створення сприятливих умов для затвердіння бетону. Результат бетонних і залізобетонних будівельних робіт — створення бетонних і залізобетонних конструкцій. Особливою підгрупою загальнобудівельних робіт, яку навіть виділяють в окрему групу, є монтажні роботи. Монтажні роботи — це роботи з доставки, установки, перевірки і закріплення готових виробів різного складу і функцій. Підвидом монтажних робіт можна вважати плотничние та столярні будівельні роботи. Це роботи з готовими виробами з дерева. Наприклад, установка крокв, вікон, дверей, настил підлог з дощок і паркету.

Покрівельні роботи представляють собою комплекс будівельних робіт, результатом яких є пристрій даху — горищного або безчердачною. Завершальним етапом будівельних робіт є оздоблювальні роботи. Оздоблювальні роботи — це цілий ряд робіт, наприклад, оштукатурювання, облицювання стін, фарбування та поклейка шпалер. Оздоблювальні роботи Інша класифікація будівельних робіт виділяє такі їх види: проектні роботи будівельні роботи ремонтно-будівельні роботи монтажні роботи пусконалагоджувальні роботи. Проектні роботи — дуже важлива частина будівельних робіт. Здавалося б, ці роботи — незалежно будівництва, «самі по собі». Але насправді це зовсім не так. Проектні роботи — найперші будівельні роботи, які варто виконувати. Але, крім того, це і ті роботи, які супроводжують весь процес будівництва — від закладки першого каменя фундаменту до закінчення оформлення будівлі. Якщо Ви хочете отримати в результаті будівельних робіт будинок, відповідні Вашим початковим задумом, якщо хочете продумати і прорахувати всі нюанси будівництва — приділіть особливу увагу проектних робіт. Добре зроблений проект — запорука успіху всіх будівельних робіт. Якщо Ви — не архітектор і не дизайнер, радимо звернутися в спеціальну фірму, яка надає такі будівельні послуги, як проектування і дизайн будинків. Там Вам напевно допоможуть приготувати проект Вашого майбутнього заміського будинку, який буде складатися з таких частин: ескізний проект ландшафтний проект проект інтер’єру робочий проект В ескізному проекті визначаються основні параметри будинку: розміщення на ділянці, кількість поверхів, загальна площа, основні конструкції. Ескізний проект Ландшафтний проект прогнозує облаштування всієї ділянки, розташування його частин, допоміжних споруд. У проекті інтер’єру закладається дизайнерське рішення інтер’єру майбутнього будинку. Робочий проект складається з архітектурного, конструктивного та інженерного розділів, в яких прораховується все до найдрібніших деталей: наприклад, в архітектурному — плани поверхів будівлі, план покрівлі, специфікації вікон і дверей; в конструктивному — план фундаменту, основні конструктивні вузли і деталі будинку; в інженерному — опалення, водопостачання, каналізація будинку. Робочий проект — основа всіх будівельних робіт.

Будівельні роботи з цієї класифікації — весь комплекс робіт зі зведення будівлі. Ремонтно-будівельні роботи — роботи з усунення неполадок у вже готовому будинку. Монтажні роботи — роботи з готовими елементами будинку, пусконалагоджувальні роботи — роботи з обладнанням. Незалежно від класифікації, всі будівельні роботи складаються з будівельних процесів. Будівельний процес — це ряд операцій, після завершення яких отримують готовий результат. Будівельні процеси бувають простими (виконують робітники однієї спеціальності) і складними (виконують робочі декількох спеціальностей). У свою чергу, будівельні процеси складаються з операцій — частина робіт, яка не ділиться на більш дрібні складові, у процесі виконання якої залишаються однаковими робота, знаряддя праці та склад робочих. Будівельні процеси бувають: підготовчими основними допоміжними транспортними Підготовчі процеси служать для очищення і підготовки місця для будівельних робіт. Основні процеси — ті, в результаті яких виходить певний готовий продукт, допоміжні обслуговують основні. Транспортні процеси забезпечують підвезення будівельних матеріалів, підйом їх до робочого місця. Таким чином, всупереч поширеній думці, будівельні роботи — не таке вже й проста справа. Вони складаються з безлічі різновидів, і це зрозуміло — кінцевий результат (готова будівля) повинен бути продуманим до дрібниць. Від самого початку — створення проекту — до самого кінця — останнього нюансу обробки — будівельні роботи вимагають уваги і відповідальності. Тільки тоді готовий результат буде служити людині багато років надійно і якісно.

Leave a Comment

Your email address will not be published.